Helsinki veganmessi ootuses

Tänavuse Soome veganmessini on kellaajaliselt jäänud vaid 2 päeva. Paraku langevad Vegemessut‘ kuupäevad kokku minu koduriigi 100. sünnipäevaga, kuid see mind ei morjenda – tean, et soomlased elavad eestlastele väga kaasa (nagu ka vastupidi) ja, võttes mind avasüli vastu, tähistavad koos minuga!

Enne minekut oleks vahva meenutada eelmisel aastal, ühtlasi Helsinki esimesel veganmessil, toimunut. Kes teab – ehk mõjutan sindki kiirelt laevapileteid soetama, sest ekspromptotsused tagavad seiklused!

DSC01478
Helsingi Turu väljaku sadam. 2017. aasta jaanuari ilm erines kõvasti sellest, mis meid käesoleva aasta veebruaris ees ootab.

DSC01484

DSC01554
“Mitä täällä tapahtuu?” küsis mult mööduv soomlane kui me parasjagu mitmekümne meetrises messi sinka-vonkalises sabas seisime. Kattilahalli, Kalasadama kandis.

Ilm oli jaanuari kohta üsna sombune ja udune. Huvilisi, kes ukse taga sooja pääsemist ootasid, oli kogunenud hordides. Päris messi avamiskellaajaks ma end kohale ei sättinud, kuid sellegipoolest pääsesime õega, hoolimata tohutust järjekorrast, juba poole tunni pärast hoonesse, kus meeldivad toidu aroomid meid üle küllasid. Hommikusöök jäi söömata, seega asusime koheselt lette uudistama.

DSC01569
Esimsena võttis rajalt maha Planti oma uue maitsestamata sojajogurtiga.

Vahepeal kasutasime võimalust visata silm peale aksessuaaridele ja ilutoodetele…

This slideshow requires JavaScript.

Mulle tohutult meeldib, et on välja töötatud erinevad nahka imiteerivad ja väga tehnilised materjalid. Kas siis näiteks looduslik ananassinahk või Vegetarian Shoes poolt pakutavad “hingavad” ja vett hülgavad “nahad”. Ise kannan hetkel nii metsas, linnas kui ka matkal loomanahast saapaid. Juhtumisi on need saapad soetatud juba ammu enne veganelustiilini jõudmist ja on sedavõrd korras, et peavad veel mitu aastat vastu. Oman nüüd päris head ülevaadet, milliste mudelite vahel tulevikus valida. Näiteks minimalistlik Dr.Martens-i toodangu sarnane mudel Vegetarian Shoe-lt.

Enamik poelettidel leiduvatest parfüümidest, lõhnaõlidest, tualettveest on testitud loomade peal või sisaldavad rõvedalt palju sünteetikat, mida mina oma nahale vabatahtlikult piserdada ei soovi. Olen kaua olnud imelise loodusliku vegan lõhna jahil, kuid nüüd leidsin mõnusaima – viigimarja aroom Pacificalt.

DSC01592
Eelpool mainitud saapad ja siin fotol laiuva leiad Heluna Shop poest Helsinkis või nende veebilehelt.

Tagasi söödava juurde… Yosa on Prisma lettidelt juba tuttav jogurti bränd. Seekord esitlesid nad proteiinirikast pirni-kaerajogurtit sportlastele ning naturaalset kreeka jogurtit. Ausalt öeldes ei igatse ma absoluutselt alternatiivseid tooteid jogurtile, kuid poleks uskunud, et keegi suudab reaalselt kreeka jogurti maitset taimsel kujul imiteerida.

DSC01595

This slideshow requires JavaScript.

Kohaliku ja legendaarse piimajäätise tootja, Kolmen kaverin Jäätelö, müügimees tutvustas meile nende uut jäätise tootesarja, mis on valmistatud kookosõli baasil.  Õnneks ei tunne kookose maitset pea üldse ja esile saab kerkida muu.

This slideshow requires JavaScript.

Soome vegan seltsi letist leidsin palju huvitavat lugemist. Eriti vahva oli lastele mõeldud raamat, mis seletas, kuhu loomad päriselt kuuluvad, kui meie toidulauast kaugemale vaadata.

Suureks eesmärgiks soome messi külastamisel, oli maitsta rebitud kaera, mille leidsin sealt lausa kolmel erineval kujul: naturaalne, tomatimarinaadis ja ingverimarinaadis. Ostuga sain kaasa orgaanilisest puuvillast badass koti “In Finland we have this thing called pulled oats”.

DSC01647.jpg

Toidu- ja mittesöödava letid olid paigutatud üsna läbisegi, mistõttu silmasin ma kohe, pärast rebitud kaera soetamist, loomaõigusest, aedviljandusest, retseptidest nõretavaid raamatuhunnikuid. Tahaks KÕIKI lugeda!

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

Ülal: taimne kalamarja alternatiiv, mida kahjuks hea meelega maitsta ei antud, vaid müüdi ainult kolme topsi kaupa kaasa.

All: OUMPH!’i marineeritud ja grillitud suitsused sojalõigud osutusid messi kõige meelierutavamaks maitseelamuseks! Täna on see toode leitav Prisma sügavkülmaletist, kuid maitsestamata kujul.

This slideshow requires JavaScript.

Huvitav on vaadata, kui paljud piltidel olevad tooted olid veel eelmise aasta alguses minu jaoks midagi täiesti uut ja üllatavat, kuid tänaseks on paljud neist juba ka Eesti poelettidele jõudnud. Kusjuures messil jäi silma ettevõtete põhimõte inimestele oma tooteid tasuta tutvustada e. ära kinkida, mitte müüa. Väga paljud tooted pisteti kätte terviklikul kujul, reklaamides samaaegselt: maitske ja peagi leiate poodidest!
Hea turundus…annad midagi tasuta ära, saajale jääb positiivne emotsioon ja kui su toode tõesti hea on, siis hakkabki ta seda ostma.

Õhtul rampväsinuna majutuses:
Õhtusöögiks messilt soetatud spinati-juustutäidisega ravioolid spinati-kikerhernesoustiga. Kõrvale kaerataskud.

DSC01779DSC01783DSC01786DSC01787

Kohtume siis juba 24. veebruaril Kaablitehases! Rohkem ruumi, rohkem kraami!

DSC01525

Advertisements

One thought on “Helsinki veganmessi ootuses

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s