Muffinid vanaisale

Sel ajal kui vanaisa linna peal tiirutas, sobrasin mina köögikapid läbi ja küpsetasin seal leiduvatest komponentidest muffinid. Kuna mu vanaisa ei tohi palju suhkrut tarbida, siis välistasin selle komponendi. See-eest magustasid küpsetist banaanid ning vähesel määral õunamoosi sisse lisatud suhkur. Muffinid pääsesid ka kõiksugu õlidest, rasvadest.
DSC_0022
Banaani-kaeraklii muffinid
4 väiksemat või 2 suuremat küpset banaani
1/4 tassi Vanaisa õunamoosi (võib ka ühe väiksema püreestatud õunaga asendada)
3/4 tassi vett
1 1/4 tassi kapis leiduvate jahude segu
1 tass kaerakliid
1 tl soodat
1 tl kaneeli
tsipa kardemoni

Vajuta kahvliga banaanid puruks. Lisa õunamoos, vesi. Sega omavahel jahud, kliid, sooda ja maitseained. Lisa banaanisegu hulka. Soovi korral määri muffinivormid taimeõliga. Vala segu vormidesse ning küpseta eelsoojendatud ahjus 200 kraadi juures 20 minutit. Mul valmis sellest kogusest 16 muffinit.

DSC_0014

PS! Kaerakliid on jahu jahvatamise jääk. Klii on kõige tervislikum ja kiudainerikkam osa kaerast, sisaldab magneesiumi, fosforit, rauda, tsinki ja foolhapet, rohkesti rasvhappeid ning E-vitamiini. Kaerakliid aitavad vähendada vere kolesteroolisisaldust ja suhkruhaige insuliinivajadust. (http://www.60pluss.ee/2774282/vaga-levinud-ja-kasulik-kaer)

Advertisements

4 thoughts on “Muffinid vanaisale

    1. Seda pole ma väitnud, et banaan on vähese suhkrusisaldusega. Vastupidi, see on lausa rikkalikult täis erinevaid looduslikke suhkruid, sisaldades sahharoosi, fruktoosi ja glükoosi, vastavalt 11,1g, 5g ja 4,8g 100g kohta. (Toon näitena välja ka ühe video, kus vahemikus 0:43-1:04 seletatakse lahti, kuidas fruktoos tasakaalustab ilma ise insuliini sisaldamata ära glükoosis sisalduva insuliini koguse, mistõttu ei põhjusta see ka diabeeti: https://www.youtube.com/watch?v=31FcEDnAHeg)
      On aga suur vahe, kas retsepti lisada rafineeritud laua suhkrut või asendada see puuviljades sisalduva suhkruga. Laua suhkur võib pikas perspektiivis tervisele kahjulikult mõjuda nii diabeetikutele kui ka tavainimestele. Puuviljades sisalduva suhkru tarbimine aitab aga just haiguse ennetamise või vähendamise vastu.

      Väga asjakohane küsimus muidugi. Aitäh! 🙂

      Like

  1. Väga mõnusad ja tervslikud muffinid tunduvad, peaks järgi proovima. Kuid kuidas neid “tasse” ümber milliliitriteks/grammideks arvutada?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s